Světový den piva

04.08.2023

Tento pátek 4.8, stejně jako každý první pátek v srpnu, se na celé planetě slaví Světový den piva , známý také jako Světový den piva, svátek, jehož cílem je uctít jeden z nejoblíbenějších alkoholických (a nealkoholických Pivo . Historie této oslavy je poněkud rozptýlená, protože neexistuje žádný konkrétní dokumentovaný původ těchto oslav. Má se však za to, že se začalo neformálně slavit v různých částech světa kvůli velké oblibě piva a tradici sdílení tohoto nápoje s přáteli a blízkými.

V Malaze je mnoho barů, kde si tento svátek můžete užít. Ale na Costa del Sol je A pár továren , kde se toto tekuté zlato můžete vychutnat a rovnou využít komentované prohlídky.

V den Virgen de la Victoria v roce 1928 byla slavnostně otevřena továrna Victoria Beer v El Perchel, kterou provozuje rodina Franquelo. Toto pivo se rychle stalo známým a široce konzumovaným ve městě Malaga, stejně jako v celé Andalusii a severní Africe. Ve svých počátcích vyráběla 15 000 litrů a měla punc německého sládka. Občanská válka ve Španělsku však způsobila jeho uzavření před desátým výročím.

Po jeho znovuotevření v roce 1937 vznikl v 50. letech jeho oblíbený slogan "Malagueña y exquisite", který se rozšířil spolu s plakátem zobrazujícím turistu, který si suší hlavu pivem, což se shoduje s turistickým boomem na pobřeží Costa del Sol. Na začátku 70. let se továrna přestěhovala do průmyslového areálu Interlhorce a byla prodána tehdejší pivovarnické skupině. V 90. letech jej získala skupina Cruzcampo. V prvním roce 21. století pak značku koupila pivní skupina Damm, což podnítilo rozšíření jejích formátů, výrobu lahví a čepovaného piva.

V roce 2017 byla továrna slavnostně otevřena v hlavním městě Malaze, kterou lze v současnosti navštívit na prohlídce s průvodcem za cenu 7 eur. Nejlepší je zarezervovat si návštěvu prostřednictvím webových stránek pivovaru a užít si jedinečný zážitek z historie a výroby Cerveza Victoria. Je třeba poznamenat, že 1. a 6. ledna, 28. února, Zelený čtvrtek a pátek, 1. května, 15. a 19. srpna, 8. září, 12. října, 1. listopadu, 6., 8. a 25. prosince je továrna pro návštěvy uzavřena

Továrna San Miguel

Přibližně před pěti lety přesunul San Miguel své sídlo do Malagy, ale jeho historie je fascinující a sahá daleko do minulosti. Značka měla své začátky na Filipínách, v roce 1885, ve čtvrti Manila zvané San Miguel. Pivovar, založený španělskými podnikateli, zahájil provoz po pěti letech a své produkty distribuoval do různých důležitých míst v regionu. Navzdory nezávislosti Filipín na Španělsku značka nadále expandovala a zůstala aktuální v jihovýchodní Asii.

Na začátku 20. století si pivo San Miguel získalo oblibu, v roce 1954 se dokonce dostalo do Španělska, když sem dováželo asijské kvasinky, aby zde vyrábělo své pivo. Od té doby se výroba piva ve Španělsku nezastavila a v 60. letech byla továrna znovu otevřena ve městě Malaga, kde pokračuje dodnes.

Továrna San Miguel v Malaze je zajímavým místem k návštěvě a můžete se zde dozvědět více o historii značky a procesu výroby piva. Návštěvy jsou možné od úterý do pátku ve dvou časech (od 10:00 a 12:00) a nejlépe se předem objednat přes webové stránky společnosti. Je důležité mít na paměti, že pro přístup k návštěvě musíte být starší 18 let. Zážitek, který si milovníci piva a zájemci o jeho historii nenechají ujít.

Radek Řezáč, Apartamentos Varadero

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového

Zpáteční letenky z Ostravy do Malagy jsou nyní dostupné na srpnové termíny už za fantastických 1 867 Kč! Nejvýhodnější letenky najdete na druhou polovinu srpna 2024.

Léto v Malaze

04.01.2024

Léto v Malaze je jistota nádherného počasí. Malaga je populární destinací pro letní dovolenou, a mnoho lidí si tuto oblast vybírá kvůli slunečnému středomořskému podnebí, krásným plážím a bohaté historii a kultuře. Zde jsou některé důvody, proč by letní dovolená v Malaze mohla být skvělým zážitkem:

Jarní prázdniny v roce 2024 probíhají v období od 5. února do 17. března. Přinášíme Vám přehled termínů pro jednotlivé okresy.