Vánoce 2023 v Malaze

14.11.2023

Malaga se pomalu připravuje na Vánoce. Ulice se začínají plnit dekoracemi a světly, která předpovídají brzký začátek tradičního osvětlení centra Malagy. 

Letos je mnoho novinek, mezi nimiž vyniká nový osvětlovací systém, který bude instalován v ulici Alameda Principal. Stejně tak se vrací Calle Larios se svými Nebeskými anděly s každodenními show, stejně jako videomaping katedrály s novou projekcí s názvem Angel of Light.

Osvětlení bude v pondělí, úterý, středu a neděli od 18:30 do 12:00 a v předvečer svátků a o víkendech (čtvrtky, pátek a soboty do 02:00).


  1. Vánoční Osvětlení a Dekorace: Malaga je známá svým nádherným vánočním osvětlením. Hlavní třída, Calle Larios, bývá zdobená tisíci světly a vánočními dekoracemi, což vytváří úchvatnou atmosféru.

  2. Vánoční Trhy: Tradiční vánoční trhy, nazývané "Mercado de Navidad," jsou běžné v celém Španělsku, a Malaga není výjimkou. Na těchto trzích můžete najít vánoční dekorace, tradiční jídla a řemeslné výrobky.

  3. Půlnoční Mše: Většina obyvatel v Malaze je katolíků, a proto je půlnoční mše v katedrále a dalších kostelích důležitou součástí vánočních oslav. Je to čas modliteb a slavení narození Ježíše Krista.

  4. Vánoční Jídlo: Španělská kuchyně je bohatá na tradiční pokrmy, a během Vánoc se často podávají speciální pokrmy. Patří sem například "turron" (typická vánoční cukrovinka) a "roscón de reyes" (kruhový dort s ovocem, typický pro Dny Tří Králů).

  5. Dny Tří Králů: V Španělsku jsou Dny Tří Králů (Epifanie) velmi důležitým datem během vánočního období. Lidé se scházejí na průvodech Tří Králů, kteří rozdávají sladkosti a dárky dětem.

Celkově vzato jsou Vánoce v Malaze plné radosti, světla a tepla. Lidé se scházejí s rodinou a přáteli, aby společně oslavili toto sváteční období.