Víno ze Španělska

01.07.2023

Španělsko je známé svými vynikajícími víny a má mnoho regionů, které produkují vynikající vína. Zde je několik regionů ve Španělsku, které jsou známé pro svá vynikající vína:

  1. Rioja: Rioja je jedním z nejznámějších a nejuznávanějších vinohradnických regionů ve Španělsku. Je známý především pro svá červená vína vyrobená z odrůdy Tempranillo, ale také produkuje bílá a růžová vína.

  2. Ribera del Duero: Nachází se v Kastilii a Leónu a je známý svými vysoce kvalitními červenými víny z odrůdy Tempranillo, známé zde jako Tinto Fino. Vína z Ribera del Duero jsou obvykle plná, kořeněná a s vysokým potenciálem stárnutí.

  3. Priorat: Tento region v Katalánsku je známý pro svá silná a plná červená vína, vyráběná z odrůd Garnacha (Grenache) a Cariñena (Carignan). Priorat je známý také pro své strmé vinice a unikátní terroir.

  4. Penedès: Nachází se v Katalánsku a je domovem slavného šampaňského španělského stylu, známého jako Cava. Penedès produkuje také další bílá, růžová a červená vína.

  5. Rías Baixas: Tento region v Galicii je specializovaný na výrobu vynikajících bílých vín z odrůdy Albariño. Vína z Rías Baixas jsou často osvěžující, minerální a s jemnými ovocnými tóny.

  6. Sherry: Andalusie je domovem španělského sherry, které je vyrobeno ze speciálně pěstovaných hroznů v okolí města Jerez de la Frontera. Sherry je známé pro svou různorodost, včetně suchých, polosuchých, sladkých a křehkých stylů.

Toto je pouze malý výběr z mnoha kvalitních vín, která Španělsko nabízí. Je mnoho dalších regionů a odrůd, které stojí za objevování. Každý region má své vlastní charakteristické styly a vína, takže vždy je dobré se poradit s místními odborníky na víno nebo se vydat na ochutnávkovou cestu, abyste si vybrali správně. 

My žijeme ve Španělsku více jak 10 let a rozhodně neuděláte škodu, když navštívíte například hyper nebo supermarket Carrefour a jejich speciální prodejná část s vínem, kde Vám specialisté dobře poradí. Inspirovat se můžete také na webových stránkách Carrefour. 

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového

Tento pátek 4.8, stejně jako každý první pátek v srpnu, se na celé planetě slaví Světový den piva , známý také jako Světový den piva, svátek, jehož cílem je uctít jeden z nejoblíbenějších alkoholických (a nealkoholických Pivo . Historie této oslavy je poněkud rozptýlená, protože neexistuje žádný konkrétní dokumentovaný původ těchto oslav. Má se...

Španělsko je známé svými vynikajícími víny a má mnoho regionů, které produkují vynikající vína. Zde je několik regionů ve Španělsku, které jsou známé pro svá vynikající vína:

Španělsko má různé klimatické podmínky v závislosti na regionu. Obecně lze však říci, že nejlepší počasí většinou najdete během jara (březen až květen) a na podzim (září a říjen). Teploty jsou mírné a příjemné, a často je slunečno. Letní měsíce (červenec a srpen) jsou obvykle horké, zejména ve vnitrozemí a na jihu země, a mohou být doprovázeny...