Víno ze Španělska

01.07.2023

Španělsko je známé svými vynikajícími víny a má mnoho regionů, které produkují vynikající vína. Zde je několik regionů ve Španělsku, které jsou známé pro svá vynikající vína:

  1. Rioja: Rioja je jedním z nejznámějších a nejuznávanějších vinohradnických regionů ve Španělsku. Je známý především pro svá červená vína vyrobená z odrůdy Tempranillo, ale také produkuje bílá a růžová vína.

  2. Ribera del Duero: Nachází se v Kastilii a Leónu a je známý svými vysoce kvalitními červenými víny z odrůdy Tempranillo, známé zde jako Tinto Fino. Vína z Ribera del Duero jsou obvykle plná, kořeněná a s vysokým potenciálem stárnutí.

  3. Priorat: Tento region v Katalánsku je známý pro svá silná a plná červená vína, vyráběná z odrůd Garnacha (Grenache) a Cariñena (Carignan). Priorat je známý také pro své strmé vinice a unikátní terroir.

  4. Penedès: Nachází se v Katalánsku a je domovem slavného šampaňského španělského stylu, známého jako Cava. Penedès produkuje také další bílá, růžová a červená vína.

  5. Rías Baixas: Tento region v Galicii je specializovaný na výrobu vynikajících bílých vín z odrůdy Albariño. Vína z Rías Baixas jsou často osvěžující, minerální a s jemnými ovocnými tóny.

  6. Sherry: Andalusie je domovem španělského sherry, které je vyrobeno ze speciálně pěstovaných hroznů v okolí města Jerez de la Frontera. Sherry je známé pro svou různorodost, včetně suchých, polosuchých, sladkých a křehkých stylů.

Toto je pouze malý výběr z mnoha kvalitních vín, která Španělsko nabízí. Je mnoho dalších regionů a odrůd, které stojí za objevování. Každý region má své vlastní charakteristické styly a vína, takže vždy je dobré se poradit s místními odborníky na víno nebo se vydat na ochutnávkovou cestu, abyste si vybrali správně. 

My žijeme ve Španělsku více jak 10 let a rozhodně neuděláte škodu, když navštívíte například hyper nebo supermarket Carrefour a jejich speciální prodejná část s vínem, kde Vám specialisté dobře poradí. Inspirovat se můžete také na webových stránkách Carrefour. 

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového

Léto v Malaze

04.01.2024

Léto v Malaze je jistota nádherného počasí. Malaga je populární destinací pro letní dovolenou, a mnoho lidí si tuto oblast vybírá kvůli slunečnému středomořskému podnebí, krásným plážím a bohaté historii a kultuře. Zde jsou některé důvody, proč by letní dovolená v Malaze mohla být skvělým zážitkem:

Jarní prázdniny v roce 2024 probíhají v období od 5. února do 17. března. Přinášíme Vám přehled termínů pro jednotlivé okresy.